RHEINZINK ile Sürdürülebilir Yapı

  • Doğal ve bakım gerektirmeyen yüzey
  • Güvenli yağmur suyu sızıntısı
  • %100 geri dönüştürülebilir - Düşük döngü (Downcycling) değildir
  • %95 geri dönüşüm oranı
  • Düşük birincil enerji ihtiyacı
  • DIN ISO 14025, Tip III'e göre Çevre Dostu Ürün Deklarasyonu
  • ISO 14001'e göre Çevre Yönetim Sistemi
  • Elektromanyetik radyasyona karşı koruma
  • Sosyal sorumluluk - Made in Germany

Sürdürülebilir Yapının Hedefleri

Sürdürülebilir yapının hedefi herşeyden önce kalitedir – ve bu kapsamlı bir perspektif içinde değerlendirilir. Sürdürülebilir binalar ekonomik açıdan verimli ve çevre dostu olup kaynak tasarrufu sağlamaktadırlar. Bu binalar kullanıcıları için konforlu ve sağlıklı olup sosyo-kültürel ortamınıza uyum sağlarlar. Böylece sürdürülebilir binalar yüksek değerlerini uzun süre korurlar – yatırımcılar, bina sahipleri ve kullanıcılar için eşit derecede fayda sağlanır.

RHEINZINK sürdürülebilir yapı için önceden neler belirlemiştir?

RHEINZINK ile geleceğin gereksinimleri hiç düşünmeden karşılanabilir.  Çatı, cephe ve yağmur indirme sistemleri için olan bu doğal malzeme, 40 yılı aşkın süredir tüm olumlu ekolojik özellikleri bünyesinde toplamaktadır. Üstün ekolojik dengesi, DIN ISO 14025, Tip III'e göre çevresel ürün deklarasyonu ile kesin olarak belgelenmiştir.

RHEINZINK ürünleri, gerçekçi bir tahminle 75 yıllık bir yaşam süresine sahip olup (Kaynak: TNO Çalışması, Breda, NL) son derece dayanıklıdır. Bu sürede klasik PATINA LINE ürün grubundaki yüzey alternatifleri herhangi bir bakım gerektirmez. Doğal iklim sürecinde meydana gelen estetik patina, malzemeyi nesiller boyu korur ve zaman içinde oluşan çizikleri kendiliğinden unutturur. Bu özellik aynı şekilde RHENZINK bright rolled, blue-grey ve graphite-grey yüzey alternatifleri için de geçerlidir.

Üretim sırasındaki COemisyonunun çok düşük olması ve dolayısıyla düşük enerji harcanması nedeniyle RHEINZINK, yapı metalleri arasında hafif bir malzemedir. RHEINZINK %100 geri dönüştürülebilir olup doğrudan ve herhangi bir ara aşama olmadan (kaplanmış veya başka kompozit malzemelerin aksine) yeniden değerlendirilebilir. Geri dönüşüm için kullanılan enerjinin birincil enerji miktarının sadece %5'i olması ve günümüzde saf metal hurda değerinin hammadde fiyatlarının %60'ı oranında seyretmesi RHEINZINK ürünlerinden yana alınacak bir kararı anlamlı kılmaktadır. %95'in üzerindeki yüksek geri dönüşüm oranı sayesinde birincil malzeme üretmek için harcanan enerji miktarı daha da azalmıştır. RHEINZINK üretim prosesinde ortaya çıkan ürün hurdaları, herhangi bir ön hazırlık olmaksızın yeniden eritme prosesine gönderilir. Kalıcı Değerler: RHEINZINK, nesiller boyu kalıcı olması nedeniyle standartları belirleyen bir malzemedir.

 

RHEINZINK worldwide

Bize ulaşın
+90 216 550 62 92