Yağmur Suyu Yönetimi

Yağmur Suyunun Süzdürülmesi

Su değerli bir metadır. Tüm ekolojik sistemimizin geleceği doğal malzemelerin varlığına bağlıdır. Yağmur suyu ve yeraltı suyu işleyen ve doğal bir ev düzeninin temelini oluşturmaktadır. Bu nedenle çevre dostu bir yağmur suyu yönetimi yüksek öncelik taşımaktadır.

Suda, havada ve toprakta doğal bir çinko konsantrasyonu hakimdir. Yağmur suyu ve içme suyu da süzdürülmesi esnasında kaçınılmaz olarak çinko içermektedir. Yaşamın bir yapı taşı, RHEINZINK ile öncü inşaat malzemesi formunda bugün de mimaride sürdürülebilirlik anlamında bir rol oynamaktadır.

Toprağın sızdırmaması nedeniyle oluşan problemleri ortadan kaldırmak için bugün bireysel ve projeye özgü çözümler sunulmaktadır. Klasik su drenajı yerine doğa dostu ve ekonomik alternatif olarak doğal su döngüsü teşvik edilmekte ve yağmur suyu yönetimi terimi altında farklı kurallar tanımlanmaktadır. Bu önlemlerin anlamı ve amacı düşen yağmur suyunu toplamak, kullanmak ve verimli olarak süzdürmektir.

Lokal olarak kullanılabilen yüzeylere karşılık, bireysel yeraltı geçirgenliği ve sözkonusu yeraltı suyunun durumu yağmur suyunu ekolojik olarak süzdürmenin farklı olanaklarını sunmaktadır. Hepsinde de yeraltı suyunun korunması yüksek önceliğe sahiptir.

 

Yağmur Suyu Kullanımı

Ekolojik ve doğal yağış suyu yönetimi sağlayan bir diğer olanak, yağmur suyu depolama ve kullanma sistemleridir. Bu sistemler kanıtlanmış yağmur tanklarından depolama borusu ve sarnıçlar gibi standartlara uygun ve modern yağmur suyu toplama sistemlerine kadar çeşitlilik göstermektedir. Uygulama koşullarına bağlı olarak sistemler farklı büyüklük ve yapılarda kullanılabilir.

İçme suyu kalitesinin gerekli olmadığı her yerde yağmur suyu kullanımı daima mümkündür: Dış mekan süs bitkilerinin sulanması, bitkilerin sulanması, tuvalet temizliği veya çamaşır makinesinde kullanım için.

 

RHEINZINK worldwide

Bize ulaşın
+90 216 550 62 92