Hakkımızda

RHEINZINK, Grillo Stolberger Çinko Şirketi tarafından 1966'da, Birleşmiş Alman Metal İşleri ile birlikte kurulmuştur. Bugün RHEINZINK, Grillo Şirketler Grubu'na ait olup 800'ün üzerinde çalışanı vardır. Dünya çapında 30 ülkede ve toplam 5 kıtada faaliyet göstermektedir.

RHEINZINK Grubu, Datteln'da bulunan merkezlerinde 40 yıldan fazla zamandır yüksek kalitede ve farklı yüzey alternatiflerinde titanyumlu çinko üretmektedir.

RHEINZINK-Titanyumlu Çinko'nun uygulama alanları Çatı Kaplamaları, Çatı Penceresi Kaplamaları, Cephe Kaplamaları ve Yağmur İndirme Sistemleridir. RHEINZINK-Titanyumlu Çinko tasarım odaklı ve modern bir malzeme olarak çok popülerdir. Daniel Libeskind, Frank O. Gehry ve Zaha Hadid gibi dünyaca ünlü pek çok mimar, planlamalarını gerçekleştirmek için keşfettikleri bu malzemeyi kullanmış ve takdir etmişlerdir. Uzun ömürlü oluşu ve geri dönüştürülebilirlik özelliği sayesinde RHEINZINK, oluklardan oluşan klasik Yağmur İndirme Sistemleri için de öncü malzemedir.


Ana Tema olarak İnovasyon

Titanyumlu çinko alanında RHEINZINK, dünya çapında bir numaradır. Sektörde „Titanyumlu çinko“ malzemesinden bahsedildiğinde herkes RHEINZINK'in sahip olduğu kalite standartlarını düşünmektedir. Avrupa'nın ilk yapı çinkosu üreticisi olarak RHEINZINK, 45 yıl önce geleneksel paket haddeleme işlemi yerine tamamen yeni bir teknoloji olan geniş bant döküm hattını geliştirdi. O zamandan beri fabrikada gerçekleştirilen patinasyon yöntemi gibi gelişmeleri ile tüm sektörün inovasyon öncüsü olarak kriterleri belirlemektedir. RHEINZINK, fabrikada gerçekleştirilen patinasyon yöntemini bulmuştur ve bu buluşun sahibi olarak bu süreci iyileştirebilecek olan sadece RHEINZINK'tir.

Gelecekte de bütün rekabet bizim inovasyonumuza göre şekillenecektir. Yeni RHEINZINK-Ürün Grupları olan PATINA LINE, PROTECT LINE, COLOR LINE ve INTERIEUR LINE ile ürün yelpazemizi genişlettik. Ve bu ürün grupları ile sizlere tüm titanyumlu çinko üreticileri içinde sadece en çeşitli teklifi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda piyasadaki partnerlerimizin yüksek taleplerini de karşılıyoruz. Firma sloganımız doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz: ALWAYS BETTER.

İklim Koruması için Sürdürülebilirlik

RHEINZINK sadece çok az yapı malzemesinin sahip olabileceği derecede olumlu bir ekolojik dengeye sahiptir: Hammaddenin kazanımı ve işlenmesi sırasındaki enerji kullanımı son derece düşüktür. Emisyonlar modern üretim tesisleri sayesinde en aza indirgenir. RHEINZINK ürünleri %100 geri dönüştürülebilirdir. Bugün RHEINZINK ürünlerinin üçte biri, yeniden değerlenmiş yapı çinkosundan üretilmektedir. Malzeme, 1999 yılında kullanım ömrü ile ilgili yapılan kapsamlı bir değerlendirme sonrasında bağımsız bir organ olan IBU (Yapı ve Çevre Enstitüsü) tarafından çevre dostu bir ürün olarak deklare edilmiştir.

Solar Enerji ile Gelecek

Çevre bilincine sahip bir firma olarak RHEINZINK ile solar enerjisini verimli olarak kullanabileceğiniz bir olasılık da mevcuttur: QUICK STEP®-SolarThermie. Bu RHEINZINK-Solar çözümü yüzeye entegre görünümü ile oldukça etkileyicidir ve çatı yüzeyinin mimari etkisini azaltmamaktadır.

Çok yönlülük – Mimarlar tarafından tüm dünyada takdir görmektedir

Uluslararası mimarlar, tasarımlarını ifade etmenin ideal aracı olarak RHEINZINK malzemesini seçmektedirler. Malzemenin büyük mimari cazibesi müthiş çok yönlülüğünde yatmaktadır: Avangarttan geleneksele – RHEINZINK, çatılar ve cepheler için görsel açıdan daima zamansız, fonksiyonel açıdan daima kaliteli bir çözümdür. Aksesuar çeşitliliği de bu durumu tamamlamaktadır: Çatı pencere kaplamaları, baca kaplamaları, çatı çıkıntıları veya garaj kapıları olsun – RHEINZINK-Aksesuarları, oldukları her evin mücevherleri gibidir, farklı tarz ve malzemeler ile uyum sağlar.

RHEINZINK worldwide

Bize ulaşın
+90 216 550 62 92