Malzeme

RHEINZINK Malzemesi

RHEINZINK, Titanyumlu çinko için bir marka adı olup DIN EN 988 normlarına göre üretilmektedir. Alaşımın temelini DIN EN 1179 normlarına göre %99,995 oranında elektrolit-saf çinko oluşturmaktadır. Bu alaşıma nicelikleri kesin olarak belirli az miktarda bakır ve titanyum eklenmektedir. Alaşımın içeriği, malzeme teknolojisi özellikleri gibi aktörlerin yanı sıra RHEINZINK-CLASSIC ve prePATINA tabakasının rengini belirlemede de önem taşımaktadır.

Malzeme tek bir işlemde eritilir, dökülür, haddelenir ve düzgün ve sorunsuz olarak bobinlere sarılır. Bu bobinler yüksek kalitede RHEINZINK-Yağmur İndirme Sistemi ürünlerinin ve çatı ve cephe kaplamaları için önceden hazırlanan parçaların üretiminde başlangıç malzemesi olarak kullanılır.

RHEINZINK üç farklı ürün grubu sunmaktadır:RHEINZINK-CLASSIC, artCOLOR ve prePATINA.

Ürün Grupları hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayın.

Malzeme Özellikleri

 • Yoğunluk (Özgül ağırlık): 7,2 g/cm3
 • Ergime noktası: 418°C
 • Kristalleşme sınırı: > 300°C
 • Boyuna genleşme katsayısı: 2,2 mm/m x 100 K
 • Enine genleşme katsayısı: 1,7 mm/m x 100 K
 • Elastisite modülü ≥ 80.000 N/mm²
 • Manyetik değildir
 • YanmazÜrün Etiketlemesi

Avrupa Standartları'na göre üretici ürününü etiketlemek zorundadır. RHEINZINK ürünlerinin orijinalliği aşağıda belirtilen işaretlemeler ile karakterize edilmektedir.

 • RHEINZINK-Levha ve Bobinleri: Metalin alt yüzeyinde renkli damgalama
 • Yağmur olukları ve yağmur iniş boruları: Kabartmalı soğuk damgalama
 • Yağmur indirme sistemi aksesuarları: Kabartmalı soğuk damgalama
 • Yağmur indirme sistemi ürünlerini taşıyan paletler: Detaylı ürün bilgisi içeren paket etiketleri


Yağmur indirme sistemi ürünlerimizin üzerinde göreceğiniz soğuk RHEINZINK damgası kalitemizin göstergesidir. Bu sistem, birbiriyle mükemmel uyum gösteren 500 parçanın üzerinde elemanı ile hatasız bir sistemi garanti etmektedir.

Kalite

 • QUALITY ZINC
 • DIN ISO 9001:2008 Sertifikası
 • DIN ISO 14001:2004 Sertifikası
 • DIN EN 16001:2009 Sertifikası


RHEINZINK ürünleri, yılların deneyimi ve inovasyona açık olunması nedeniyle mükemmel malzeme ve işleme kalitesine sahiptir. Patentli geniş döküm haddeleme hattı ve üretimin çeşitli aşamalarındaki kalıcı kontroller ile malzemenin tüm mekanik-teknolojik özellikleri ve ölçüm toleransları aynı yüksek kalite standartı ile garanti edilir.

RHEINZINK, DIN EN ISO 9001:2008 normlarına göre sertifika almış ve sıkı QUALITY ZINC katalog kriterlerine göre TÜV Rheinland tarafından gönüllü olarak teste tabi tutulmaktadır. Bu tanınan Alman denetleme firması, yapıda çinko için kendi kalite etiketini geliştirmiştir. Hazırladıkları kalite kriterleri kataloğu, tüm malzeme parametrelerini ve yarı mamül kalitesi açısından izin verilebilir tolerans değerlerini içermektedir (Levhalar ve Bobinler). Bu dış kontrol senede altı kez ve haber vermeden bir TÜV Rheinland denetçisi tarafından gerçekleştirilir.

Bu kontrollerin özel konusu standart normların talep ettiği kalite niteliklerinin aşılmış olmasıdır. Örneğin sadece ±0,020 mm'lik kalınlık sapması düşüşü, +2,0/-0 mm'lik uzunluk ve genişlik toleransları düşüşü ve artan bir genişleme sınırı (Rp 0,2). 

Garanti - sadece Emniyet Verimliliğinden daha fazlası

Biz yaptığımız işi garanti ederiz.Bu sizin için ne ifade ediyor?

Üretici olarak biz bize ve ürünlerimize güvenmenizi isteriz. Bu doğrultuda firmamızda süreçleri kesin olarak organize ettik. Size en iyi kalitede ürün sunma amacı taşıyan bu süreçler, ISO 9001:2008' göre Kalite Yönetim Sistemimiz ve ISO 14001'e göre Çevre Yönetim Sistemimiz belgelenmiştir. Bu kalite güvence sistemleri dış kurumlar olan TÜV-Rheinland ve Hollandalı MRPI firmalarından izlenebilir.

Biz ürünlrimizi geçerli normlara ve teknik kurallara göre üretmekteyiz.Enerji tasarrufu ve atıkların azaltılması alanlarında olduğu gibi üretim sürecimizi sürekli iyileştirebilmek adına çalışmaktayız.

Tüm bunlar ürünümüzü pek çok parametre açısından normların gerektirdiğinden daha iyi yapar.Yasal emniyet verimliliğinin ötesinde size ürün garantisi sunarız.

Ürün Deklarasyonları

EG-Uygunluk Belgesi / CE-İşaretlemesi

Çatı ve cephe malzemeleri üreticisi olarak biz ürünlerimizin uygunluğunu mevcut ve uyumlaştırılmış EN normlarına göre açıklamaya kararlıyız. Bu açıklama kendi kendini taşımayan Kent ve Kepli Geçme Sistem levhaları ve arduvaz plakalar için de geçerlidir. Bu ürünler yapı ürünleri kanununun §5 maddesi gereğinde "yararlı" olarak sınıflandırılmaktadır. CE-İşaretlemesini nakliye evraklarına eklemekteyiz.

Unsere EG-Uygunluk belgemizitalep etmeniz halinde alabilirsiniz.

ISO 14025, Tip III'e göre Çevre-Ürün Deklarasyonu - ECO-Ürün Deklarasyonu

Binaların sürdürülebilirlik kriterlerine göre sertifikalandırılması dünya çapında anlam kazanmaktadır. Farklı seritifikasyon sistemleri DGNB, LEED veya BREEAM burada ürüne özgü deklarasyonlardan veya genel veritabanlarından doğrulanmış ürün verilerini çevre performansı hesaplamasında kullanır. RHEINZINK burada şeffaflık ve gerçek veriler ortaya koymaktadır ve daha 90'lı yıllarda mimarlara ve planlamacılara ISO 14025, Tip III'e göre bir çevresel ürün deklarasyonu (EPD) sunabilmek adına doğrulanmış bir ekolojik dengeye ulaşmayı hedeflemiştir. Çevre ve Yapı Enstitüsü, bu deklarasyonu bağımsız uzman komitesi tarafından incelemektedir.

RHEINZINK'in çevreye duyarlı malzeme özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi Ekoloji başlığı altında bulabilirsiniz...RHEINZINK worldwide

Bize ulaşın
+90 216 550 62 92